Zespół

 

Dzień dobry! Ten szpakowaty na zdjęciu to ja – Rafał Moczkodan. Dziwne nazwisko, prawda. Zapewne jeden z moich przodków gdzieś na kresach Rzeczpospolitej zasłynął z tego, że „ciągnął za uszy” (gwarowe białoruskie „moćko”) swojego syna („dan” to w języku Tatarów męski potomek). Dziś za uszy już się nie ciągnie. Ale mówiąc do kogoś, szepcząc mu do ucha można (przy)ciągnąć jego uwagę. A szepcze się sekrety… zdradza tajemnice… Dlatego staram się mówić o jednej z największych z nich – o kreatywności.

Czym jest kreatywność? Co to znaczy być kreatywnym? Czy tylko ludzie są kreatywni? I dlaczego właśnie oni? Jak powstawały niezwykłe pomysły? Gdzie kreatywność styka się z innowacją? Jak łączy się kreatywność i biznes? Kreatywność i edukacja? Kreatywność i życie każdego z nas? Kreatywność i codzienność? Czy istnieje ciemna strona kreatywności? Od ponad 10 lat opowiadam o tym studentom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i uczestnikom szkoleń z kreatywności. Zgromadzoną wiedzę wykorzystuję także w firmie Idea Spin. Założyłem blog kreatywoscwbiznesie.pl, aby opowiedzieć o tym także Tobie. Zapraszam!

 

 

Cześć! Studiuję Lingwistykę praktyczną i copywriting na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz pracuję w firmie Idea Spin. Pasjonuje mnie to, co robię. Intryguje mnie kreatywność w różnych jej obliczach.

Nieustannie coś wymyślam. Zastanawiam się co, jak i dlaczego… A przez to wszystko utrudniam sobie życie, bo dążę do celów małych i dużych naokoło, a nie najprostszą ścieżką. Często zdarza mi się słyszeć pytania typu: „Dlaczego Ty jedziesz z Torunia do Warszawy przez Kraków?”. Ponoć za dużo kombinuję.

Kim jestem? Nie powiem, bo… Właśnie wpadłam na pomysł, że zrobię z tego ćwiczenie na twórcze myślenie. Pozwalam puścić wodze fantazji i wymyślić odpowiedź samodzielnie. Jest jeden warunek – musi być prawdziwie kreatywna.